Сoaching Staff

Season 2013-2014. BC "Khimik" (the coaching staff)

 

"Khimik"  -  main team

Muiznieks Karlis  - Head Coach

Prakuratis Audryus - Assistant Coach

Stepanovski Vitaly - Assistant Coach

Konovalov Alexey - Athletic Coach

Inozemtsev Arthur  - Doctor

Broshko Oleg - Masseur

Mayorov Alexander - Manager

 

"Khimik" - second team

Pashenko Alexander - Head Coach

Rumyantsev Vladimir  - Assistant Coach

Buhanov Vladimir - Athletic Coach

Panov Sergey -  Doctor


Season 2012-2013. BC "Khimik" (the coaching staff)

 

"Khimik"  -  main team

Mitrovic Zvezdan - Head Coach

Martic Zoran - Head Coach (resignation)

Stepanovski Vitaly - Assistant Coach

Konovalov Alexey - Athletic Coach

Inozemtsev Arthur  - Doctor

Broshko Oleg - Masseur

Mayorov Alexander - Manager

 

"Khimik" - second team

Pashenko Alexander - Head Coach

Rumyantsev Vladimir  - Assistant Coach

Voznyuk Sergey - Assistant Coach (resignation)

Buhanov Vladimir - Athletic Coach

Panov Sergey -  Doctor

 

"Khimik" - young teams

Pinchuk, Sergey - boys born in 1996

Pinchuk, Sergey - boys born in 1997

Kuznetsov Vitaly - boys born in 1998

Kuznetsov Vitaly - boys born in 1999

Ponko Vladimir  - boys born in 2000

Ponko Vladimir  - boys born in 2001


Season 2011-2012. BC "Khimik" (the coaching staff)

 

"Khimik"  -  main team

Russo Darko - Head Coach

Stepanovski Vitaly  - Assistant Coach

Konovalov Alexey - Athletic Coach

Inozemtsev Arthur - Doctor

Broshko Oleg - Masseur

Mayorov Alexander - Manager

 

"Khimik" - second team

Pashenko Alexander - Head Coach

Pinchuk, Sergey - Assistant Coach

Panov Sergey - Doctor

 

"Khimik" - young teams

Rumyantsev Vladimir - boys born in 1995

Ponko Vladimir - boys born in 1996-1997 and  2000-2001

Kuznetsov Vitaly - boys born in 1998-99.

Buhanov Vladimir  - Athletic Coach

 

Children's and Youth Sports School of Olympic Reserve (SDYUSSHOR - 2 KHIMIK (Odessa)

Merciful Leonid - boys born in 1995 and 2000

Shalamov Dmitry - boys born in 1996 and 2002

Vohmin Eugene  - boys born in 1997 and 2001

Noviychuk Sergey  - boys born in 1998

Janaki Vlad  - boys born in 1999 and 2003

Titova Anna - set group in schools 1999-2003

Balakov Ruslan  - set group in schools 1999-2003


Season 2010-2011. BC "Khimik" (the coaching staff) 

 

"Khimik "  -  main team

Kalpich Zoran - Coach (resignation 18.10.2010)

Usenko Vitaly - Assistant Coach

Stepanovski Vitaly  - Assistant Coach

Konovalov Alexey - Athletic Coach

Inozemtsev Arthur - Doctor

Broshko Oleg - Masseur

Alexander Mayorov - Manager

 

"Khimik" - second team

Pashenko Alexander - Head Coach

Pinchuk, Sergey - Assistant Coach

Panov Sergey - Doctor

 

"Khimik" - young teams

Rumyantsev Vladimir - boys born in 1995

Ponko Vladimir  - boys born in 1996-97

Kuznetsov Vitaly - boys born in 1999-00

Buhanov Vladimir  - Athletic Coach


Season 2009-2010. BC "Khimik" (the coaching staff)

 

"Khimik "  -  main team

1. Voronin Valentin - Head coach

Bazelevsky Dmitry  - Head coach (resignation in February 2010)

2. Pinchuk, Sergey - Assistant coach

3. Konovalov Alexey - Athletic Coach

4. Inozemtsev Arthur - Doctor

5. Stepanov Oleg - Masseur

6. Mayorov Alexander - Manager

 

"Khimik" - second team

1. Pashenko Alexander - Head Coach

2. Rumyantsev Vladimir - Assistant Coach

3. Panov Sergey - Doctor

 

"Khimik" - boys born in 1993

1. Ponko Vladimir  - Head coach

2. Kuznetsov Vitaly - Coach

3. Buhanov Vladimir  - Athletic Coach

4. Broshko Oleg - Masseur

 

"Khimik -95" +  "Khimik-97"

1. Skripets Edward - Coach


Season 2008-2009.  BC "Khimik" (the coaching staff):

 

Main team:

1. Bazelevsky Dmitry - Head Coach
2. Sagai Boris - Coach
3. Zivkovic Vladan - Coach
4. Konovalov Alexey - Athletic Coach


Second team:

1. Pashenko Alexander - Head Coach
2. Pinchuk Sergey - Coach
3. Konovalov Alexey - Athletic Coach


"Khimik -2"

1. Belash Victor - Coach.
2. Rumyantsev Vladimir - Coach
3. Buhanov Vladimir - Athletic Coach

 

"Khimik" - young teams

"Khimik - 92"

1. Belash Viktor -  Coach

"Khimik-93"

1. Ponko Vladimir -  Coach

"Khimik SDYUSSHOR 2-93"

1. Shalamov Dmitry - Coach

"Khimik SDYUSSHOR 2-94"

1. Janaki Vlad - Coach

"Khimik SDYUSSHOR 2-95"

1. Yakovenko Alexander -  Coach

"Khimik 95-96"

1. Skripets Eduard - Coach

"Khimik SDYUSSHOR 2-96"

1. Shalamov Dmitry -  Coach

"Khimik SDYUSSHOR 2-97"

1. Usenko Vitaly -  Coach

"Khimik 97-98"

1. Skripets Eduard -  Coach

 

Support Group South:

1. Dejneka Olga - Head Coach
2. Vasin Julia - Coach


Season 2007-2008. BC "Khimik" (the coaching staff):

 

Main team:

1. Bazelevsky Dmitry - Head Coach
2. Sagai Boris - Coach
3. Vrzhina Alexander - Coach
4. Gerasimchuk Arthur - Athletic Coach

Second team

1. Zivkovic Vladan - Head Coach
2. Rumyantsev Vladimir -  Coach.
(Pashenko Alexander was an assistant coach - passed in SC "Adjalyk" Head coach.)
3. Zabrodskaya Natalia - Athletic Coach

League: "Adjalyk"

1. Pashenko Alexander - Head coach.
(Skripets Edward -  Coach - in the course of the season came to coaching with the kids).
2. Pinchuk Sergey - Coach.
(Rumyantsev Vladimir - coach (during the season came to coaching in the Second team Khimik.)
3. Konovalov Alexey - Athletic Coach

 

"Khimik" - young teams

"Khimik - 92"
1. Belas Viktor -  Coach

"Khimik -93"
1. Ponko Vladimir - Coach

"Khimik Sports School - 94"
1. Janaki Vlad - Coach

"Khimik 94-95"

1. Skripets Eduard Head Coach
(Pinchuk Sergey - Head coach - passed in SC "Adjalyk")
2. Chibiryako Kirill - Coach


Support Group South:

1. Dejneka Olga - Head Coach
2. Vasin Julia - Coach


Season 2006-2007. BC "Khimik" (the coaching staff):

 

Main team:

1. Zhvinklis Zydrunas - Head Coach
2. Sagai Boris - Coach
3. Bazelevsky Dmitry - Coach
4. Gerasimchuk Arthur - Athletic Coach

Belash Victor - head coach on youth education and youth BC Khimik

 "Khimik 2"

1. Vrzhina Alexander - Head Coach
2. Skripets Edward - Coach
3. Zabrodskaya Natalia - Athletic Coach

  "Adjalyk"

1. Zivkovic Vladan - Head Coach

2. Pashenko Alexander - Coach
3. Konovalov Alexey - Athletic Coach

 "Khimik 3"

1. Rumyantsev Vladimir - Head Coach
2. Schneider Alexander - Coach
3. Zabrodskaya Natalia - Athletic Coach

Boys born in1990-91:
1. Schneider Alexander - Coach

Boys born in1992-93:
1. Ponko Vladimir - Coach

Boys born in1994-95:
1. Schneider Alexander - Coach

Boys born in1996-97:
1. Rumyantsev Vladimir - Coach

Support Group South:

1. Dejneka Olga - Head Coach
2. Vasin Julia - Coach

Support Group Odessa:
1. Dupliychuk Ludmila - Coach