Михаил Бродский - новый президент ФБУ

28 травня відбулася чергова звітно-виборча Конференція Федерації баскетболу України з таким порядком денним:

1. Доповідь Президента Федерації баскетболу України про стан справ в українському баскетболі та звіт про роботу Федерації за період 2011 – 2015р.р.;

 2.  Звіт ревізійної комісії ФБУ;

3. Обрання керівних органів Федерації баскетболу України: Президента, Першого віце-президента та віце-президентів ФБУ, Генерального секретаря, обрання і відкликання членів Ради ФБУ на період 2015 – 2019 років.

2011 року Україна отримала право приймати ЄвроБаскет 2015. У рамках підготовки до чемпіонату Європи було розпочато будівництво кількох об’єктів: крім семи сучасних арен, у планах було спорудження шести дитячих спортивних шкіл і трьох спортивних баз. Однак події в Україні зупинили ці будівництва. Також зважаючи на те, що Україна мала приймати ЄвроБаскет, була мета до 2015 року створити конкурентоздатну збірну, запрошено американських тренерів, і це дало результати, на які, відверто кажучи, мало хто в нашій країні сподівався, – 2013 року національна команда України, яка на думку експертів ФІБА Європа, посідала 24-те місце рейтингу, стала шостою збірною Європи і вперше в історії кваліфікувалася на чемпіонат світу. Наразі жіноча і чоловіча національні збірні з баскетболу – єдині з ігрових видів спорту представляють Україну на чемпіонатах Європи. Також варто відзначити, що тільки футбольні і баскетбольні юнацькі збірні України беруть участь у чемпіонатах Європи в усіх вікових категоріях, виробилася наступність юнацьких збірних, коли практично той самий склад переходить від кадетів до юніорів, а потім до молодіжної збірної. Збірні України всіх вікових категорій проводили повноцінну підготовку до чемпіонатів Європи, беручи участь у найкращих Міжнародних турнірах, у тому числі не лише в період напередодні європейських першостей, а й у осінньо-зимовий період.

У рамках підготовки до ЄвроБаскету 2015 у Києві 2013-го року було проведено U16 чемпіонат Європи. Як зазначив у своєму звіті Олександр Волков, до нині цей чемпіонат вважається найуспішнішим і найбільш відвідуваним і ФІБА Європа часто наводить його, як приклад вдалої організації змагань.

До нинішніх негараздів в Україні стрімко розвивалися чемпіонати країни. В Суперлізі грали баскетболісти високого рівня, український клуб уперше в історії виступав, і досить успішно, в Євролізі.

У жіночому баскетболі в планах був розвиток регіональної ліги, першою ластівкою якої була співпраця з Федерацією баскетболу Казахстану і участь у відкритій Жіночій лізі України команди з Казахстану.

Дуже успішним став проект запущений спільно з Міністерствами молоді та спорті і освіти та науки – чемпіонат України з баскетболу 3х3 серед команд загальноосвітніх навчальних закладів, у цьому сезоні в Шкільній лізі 3х3 грали близько 130 тисяч юнаків і дівчат.

Федерація баскетболу України активно розвиває освітні програми – щороку проводиться близько десяти семінарів з підвищення кваліфікації тренерів. Також ФБУ отримала права на переклад і друк дев’яти найкращих книг одного з провідних видавництв спортивної літератури США – посібників для тренерів. «Баскетбол: кроки до успіху» – вже друга видана книга з цієї серії. У березні 2014 року побачила світ перша книга цієї серії – «Практичні поради для тренера юних баскетболістів» (автори Кейт Мініскалко та Грег Кот). Наразі ФБУ працює над перекладом третього посібника. Також ФБУ було проведено переговори з компанією Molton, яка передала півтори тисячі м’ячів, які було роздано юнацьким командам.

Після звіту про роботу Федерації за період 2011 – 2015р.р. 24 зареєстрованих делегати віддали свої голоси за кандидатів на посаду президента Федерації баскетболу України. Отже, за підсумком голосування Михайло Бродський набрав 14 голосів, Валерій Кондратьєв – 10 голосів.

Після обрання на посаду президента ФБУ Михайло Бродський вніс пропозицію ввести посаду почесного президента і висунув кандидатуру Олександра Волкова. Олександра Анатолійовича одноголосно було обрано почесним президентом Федерації баскетболу України. Після чого Михайло Юрійович вніс кандидатури віце-президентів і Генерального секретаря. Першим віце-президентом ФБУ обрано Михайла Згуровського, віце-президентами – Заурбека Хромаєва і Валерія Горбатка, Генеральним секретарем – Володимира Драбіковського.

Крім того, обрано членів Ради ФБУ:

Михайло Бродський, Олександр Волков, Заурбек Хромаєв, Валерій Горбатко, Михайло Згуровський, Ігор Діденко, Микола Томенко, Василь Зозуля, Ігор Савицький, Олександр Ларін, Валерій Кондратьєв, Галина Мельниченко, Сергій Шемосюк, Олександр Нагорний, Сергій Назаренко, Лариса Шабанова, Євген Лапін, Петро Киричок, Володимир Карпухін, Геннадій Защук, В’ячеслав Євстратенко, Олег Рубан, Андрій Черепанов, Ігор Чорногрицький, Євген Мурзін, Станіслав Медведенко, Борис Рижик, Марина Ткаченко, Валентин Мельничук, Валерій Лапшинов, Віталій Письменник.

Засідання Ради Федерації баскетболу України було призначено на 15 червня.

http://ukrbasket.net/