Команда Віталія Усенка вийшла до другого раунду чемпіонату Європи

9 серпня чоловіча збірна України U16 провела другий поєдинок на чемпіонаті Європи. Хорватія U16 – Україна U16 79:67 (27:24, 14:14, 20:17, 18:12)

Головний тренер чоловічої збірної України U16 Віталій Усенко:

«Ми грали на межі своїх можливостей. З потенційним чемпіоном Європи.

Прикро, що поступилися, могли виграти – в кінцівці не вистачило влучності, хлопці робили все, як належить, виводили на кидок, однак, на жаль, хибили. Ми боролися за рахунок агресивного захисту, суперники зробили 25 втрат (14-15 з них – у першій половині матчу). Тільки за умов агресивного захисту є можливість узяти підбирання і бігти, на жаль, з цим ми не впоралися – високорослі хорвати зібрали багато відскоків на нашому кошику, це головна причина нашої поразки. У нас такого високого зросту лише один Дмитро Берьозкін, котрий отримав 5 фолів. Однак у нас є резерв, ми можемо боротися. Я завжди ставлю максимальні завдання, нехай це буде навіть найсильніша команда з усіх, ми все одно боротимемося до кінця, намагатимемося перемогти. Ви бачили, що ми сьогодні боролися до кінця. Можна було берегти сили на завтрашній матч зі збірною Італії, однак був шанс зачепитися за перемогу сьогодні, ми не могли при своїх трибунах здатися й берегти сили. Італія сьогодні поступилася Латвії. Я дивився першу половину цього поєдинку в Інтернеті. Італійці все забили й перемагали з двозначною перевагою. В кінцівці у них не пішов кидок. Не можна розраховувати на те, що вони завтра теж хибитимуть. Ми гратимемо в свою гру, старатимемося агресивно захищатися й не дати їм грати у свою гру».

10 серпня чоловіча збірна України U16 зіграла третій матч на чемпіонаті Європи.

Україна U16 – Італія U16 61:77 (9:19, 16:21, 20:20, 16:17)

Перша половина стартової десятихвилинки пройшла в рівній боротьбі. На жаль, в останні три хвилини чверті італійцям вдався ривок 2:11, тож перед першою перервою перевага гостей стала двозначною – 9:19. Українці не могли розчаклувати кошик суперників протягом п’яти хвилин другої чверті, за цей час гості відірвалися на 21 очко – 9:30. Після тайм-ауту Віталія Усенка Святослав Михайлюк реалізував два з фолом, потім зробив перехоплення і записав на свій рахунок ще один «енд ван». Італійці зупиняли нашого лідера лише ціною фолу, тож Святослав приніс ще чотири очки з лінії штрафних, таким чином, скоротив відставання до 14 очок. А після двох результативних атак Ростислава Лунського наша команда поступалася – 25:36. На початку третьої десятихвилинки після двох поспіль триочкових Саволделлі гості знову відірвалися на 17 пунктів, а після семи поспіль очок Кости рахунок став 29:55. Після тайм-ауту Усенка українці знову заграли більш зібрано й уважніше: після двох дальніх кидків Дмитра Берьозкіна та вдалих атак Святослава Михайлюка наші знову підібралися до суперника на відстань 15 очок. Але провал на початку четвертої чверті, коли за 2 хвилини наша команда пропустила відрив суперника 0:7, знову змусив Віталія Усенка брати тайм-аут, після якого його підопічні знову скоротили різницю в рахунку завдяки триочковим Михайлюка та Мусієнка. В нервовій кінцівці наші хлопці зберегли необхідну різницю в рахунку й пройшли до наступного раунду чемпіонату Європи.

Після трьох зіграних матчів Святослав Михайлюк продовжує бути лідером на чемпіонаті Європи за набраними очками та перехопленнями.