Артем Пустовий: «Коли вперше виходиш на майданчик у складі національної збірної – це хвилюючий момент»

Гравець збірної України та баскетбольного клубу «Хімік» Артем Пустовий дав інтерв’ю журналістам Медіа-центру Федерації баскетболу України.

- Спочатку я гадав, що в збірній мене використовуватимуть, як спаринг-партнера, адже в складі були сильні гравці – Фесенко, Кравцов, Натяжко. Пізніше Фесенко отримав травму.

Потрапивши до числа 12-ти гравців збірної, я намагався довести, що можу бути корисним не лише, як спаринг-партнер, а й як гравець. Кравцов і Натажко в деяких моментах досвідченіші, сильніші. Однак це пішло мені на користь, адже доводилося захищатися проти таких баскетболістів і вирішувати питання в нападі. Коли лави збірної залишали мої друзі, я морально готувався сам, що до мене підійдуть, скажуть «Спасибі, їдь до клубу». Я готувався до цього. Однак залишився в складі збірної України.

- Чи хвилювався ти в Любляні перед стартом ЄвроБаскету? Чи відрізняються ці відчуття від тих, що були напередодні юнацьких чемпіонатів?

- Так, трохи хвилювався. Хоча я знав, що не гратиму багато або й узагалі не гратиму. Втім, хвилювання було. Коли вперше виходиш на майданчик у складі національної збірної – це хвилюючий момент. Перед першим матчем, коли наша команда виходила на майданчик, побачив на трибуні Валерія Степановича Горбатко, помахав йому рукою. А потім, після поєдинку зі збірною Німеччини, я підійшов до нього, поспілкувалися. Він сказав: «Не переживай, що так мало граєш, коли повернешся до клубу, гратимеш більше. Те, що ти потрапив на ЄвроБаскет – теж досягнення».

- Ми всі пам’ятаємо матч з командою Бельгії. Пам’ятаєш свої відчуття, коли стали поступатися 13-ма очками? Про що ти думав? На що сподівався в цей момент? Не здивувався, що прорвало в найвідповідальніший момент Ігоря Зайцева?

- Збірна Бельгії – хороша команда. Так, ми поступалися з відчутною різницею, але головне, що не зупинилися, показали характер, продовжували атакувати й скоротили відставання. Ігор Зайцев показав хорошу гру. Я не був цим здивований – він здібний баскетболіст, з хорошим кидком, з проходом. Ігор у відповідальний момент не злякався, а потягнув команду за собою.

- Збірна України почала здобувати перемоги без твоєї присутності на майданчику. Чи не було прикро, що не випускають тебе в ці моменти?

- Було трохи. Однак я радів за команду, за себе, адже я був частиною команди, перебував у ній. Я радів за хлопців, котрі доводили, що можуть перемагати. Склад нашої збірної був досить молодий, на ЄвроБаскеті в складі української команди не було досвідчених ветеранів. Молоді гравці хотіли довести, показати себе, на характері вигравали матчі. Коли ми пройшли до другого раунду, вважали, що найкращий суперник – це збірна Латвії, ми можемо її перемогти і спокійно пройти далі. Недооцінка суперника зіграла свою роль. Вийшов на майданчик, хотілося показати себе. Було важко, адже певний час не грав, збивалося дихання. Ми добре взаємодіяли з Мішулою, відчували один одного. Я ставив йому заслон, моя справа була провалитися, а його – віддати пас. І ось результат.

Розкажи, будь ласка, про візит до Президента України. Як тебе запросили? Як усе відбувалося? Які враження в тебе лишилися?

- Це було якраз після матчу «Хіміка» з БК «Київ», мені сказали, що Президент хоче привітати нас з хорошим виступом на ЄвроБаскеті. Наступного дня вранці зателефонували, спитали, чи маю костюм. Відповідаю: «Який костюм? Маю лише спортивний одяг». Пів дня їздив по Одесі, шукав костюм, не знайшов, позичив у Стаса Завадського, і полетів до Києва. Президент нас привітав, посиділи, поговорили. Враження чудові, позитивні.

- Про що спілкувалися? Чи були якісь особливі розмови з Президентом? Чи говорили лише про ЄвроБаскет?

- Він трохи розповів про інші види спорту, у кількох словах – про проблеми в країні, декілька власних історій розповів. Було цікаво.

- Враховуючи те, що на ЄвроБаскеті ти зіграв лише 11 хвилин, чи не шкодуєш, що не прибув раніше до «Хіміка» і з ним не готувався до нового сезону?

- Ні, я ні про що не шкодує. Бути на ЄвроБаскеті – це вже великий досвід. Цей ЄвроБаскет додав мені впевненості, виходячи нині на майданчик, не відчуває такого мандражу, як попереднього сезону.

- Що тобі особисто сказав Майк Фрателло перед від’їздом до США?

Говорив працювати над собою, говорив, що потрібно набрати трохи ваги (я це й сам розумію). Він слідкує за всіма гравцями й просив усіх старатися. Прогресувати можна скрізь, головне, самому цього прагнути й не зупинятися на досягнутому, йти далі й далі.