Валерій Горбатко: Хімік – великий соціальний проект

Бурхливим на приємні баскетбольні події виявився кінець лютого для президента Одеської обласної федерації баскетболу Валерія Горбатка. Южненський Хімік, яким він опікується, виграв Кубок України. На конференції ФБУ її Президент Михайло Бродський вручив панові Валерію Подяку від Асоціації Ветеранів спорту України.

А самі делегати конференції хотіли бачити Валерія Горбатка на посаді віце-президента ФБУ. Зміни у статуті, що їх затвердила конференція, передбачають лише одного віце-президеннта. Горбатко послався на зайнятість і попросив баскетбольну громаду не затверджувати його кандидатуру. Сам факт довіри свідчить про те, що Валерій Горбатко – постать в українському баскетболі авторитетна.

- Я попросив відхилити свою кандидатуру, оскільки зайнятий по основній роботі (Валерій Горбатко – директор Одеського припортового заводу – ред.). Ну і усе ж таки, потрібно, щоб віце-президент знаходився у Києві, аби брати участь у важливих заходах. Тому, я вважаю, - справедливо, аби віце-президентом ФБУ залишився Михайло Згуровський. Так, і він зайнята людина, і я також. Але я ще й дистанційно від Києва перебуваю. Є чимало справ у нас в області, якими треба займатися.

- На сьогодні найяскравіший представник Одещини в українському баскетболі – южненський Хімік.
- Дуже важливо, що у нас у команді є чимало гравців, що пройшли етап життя і роботи у клубі, починаючи з дитячого віку. Гравці є сильні і в інших командах – у Кривбасі, у Динамо, у Черкасах. Але у нас, можливо, більш якісно було проведено підготовку влітку. З одного боку. І частина гравців, які грають у нас вже давно, яких ми бачимо, як вони зростають, я дуже радий – що це вихованці клубу. Це і Рябчук, і Бєліков, і інші. Я бачу, що вони цілком здатні грати на європейському рівні. Звичайно, наш чемпіонат зараз трохи інший, але головне – ми бачимо, кого ми візьмемо з більш молодших хлопців. Скажімо, коли ми взяли до основної команди Сидорова, йому було 18 років, зараз йому 19, а різниця достатньо велика. Можна сказати, що він досить впевнено виглядає у серйозних матчах, навіть у Кубку Європи ФІБА. Це саме той час, коли гравець має починати грати, отримувати свій шанс – тоді від нього буде користь. У нас зараз є кілька гравців по 17-18 років. Думаю, скоро вони гратимуть в основному складі. Сподіваюся, що наступний чемпіонат, як говорив на Конференції Михайло Бродський, буде більш цікавим, насиченим, інтригуючим. І це важливо, адже чим сильнішим буде наш чемпіонат, тим більше у нас шансів буде у єврокубках. Зовнішні ігри дуже важливі. Вони дозволяють знайомитися з командами різних стилів і дозволяють гравцям швидше прогресувати. Тому я навіть бачу, що хлопці грають у Кубку Європи і стають сильнішими. Потім це дається взнаки в іграх Суперліги Фаворит спорт. Це велика і важлива робота. Тому ми, звичайно ж, маємо брати участь у міжнародних змаганнях. Це правильний шлях і він сприятиме розвитку баскетбола. І звичайно ж, приділяти увагу дитячому баскетболу. Це дуже важливо. Зараз ми набираємо хлопців, яким виповнилося 9 років. Можу сказати, що Хімік є своєрідним цетром у Южному, до якого тяжіють і дорослі, і діти. З цих дітей ми потім будемо обирати. І це вже система, що склалася. Клуб існує 15 років і діти виховуються протягом усього цього часу. Так, не усі затримаються у великому спорті, гратимуть у Суперлізі. Але усі будуть більш здоровими, більш підготовленими до життя.

- На чому тримається Хімік?
- У різні часи було по-різному. Дещо складніше, дещо простіше. Зараз – складно. Звісно. Прагнемо бути більш економними, більш стриманими. Знаєте приказку "по одьожкє протягуй ніжки". Але основна ідея зберігається: наша основна команда може бути більш, або менш сильною, але дитячий спорт – його ми будемо однозначно підтримувати. Він не потребує занадто великих витрат.

- Не забуваючи про головну команду.
- Головна команда, звичайно ж, важлива. Це – орієнтир. І ці хлопці по 12-13 років, з якими я спілкувався, вони бачать себе у головній команді. Від рівня головної команди багато що залежить. Але усе ж таки ми маємо жити за можливостями. Безумовно, те що робилося з року в рік, потрібно продовжувати. Це дуже важливо. Хімік – великий соціальний проект. Це видовище і людям як завжди окрім хліба потрібні і видовища.

http://fbu.kiev.ua