Віталій Усенко: «Чим більше проведено матчів на міжнародному рівні, тим впевненіше себе почувають гравці»

10 червня чоловіча збірна України U16 розпочала фінальний етап підготовки до чемпіонату Європи, який цього року прийматиме Київ. "На збір приїдуть 16 гравців – усі, кого я викликав до лав збірної.

Усі хлопці, на щастя, здорові, однак є незначні мікротравми", – повідомив головний тренер чоловічої збірної України U16 Віталій Усенко. У вас наймолодша збірна, однак у ній є гравець, котрий вже виступав на чемпіонаті Європи – це Святослав Михайлюк. Є також баскетболісти, котрі грали в молодіжній Євролізі. Чи допоможе їм їхній міжнародний досвід під час відповідальних матчів чемпіонату Європи?

 

Так, у списку кандидатів до збірної є п’ятеро гравців БК «Донецьк» – Зотов, Хітов,Мусієнко, Стародуб і Павлов, – котрі цього сезону стали переможцями вищого дивізіону Європейської Молодіжної Баскетбольної Ліги у віковій категорії U16 (хлопці 1997 року народження і молодші). Михайлюк і Потапенко грали в складі «Черкаських Мавп» у молодіжній Євролізі серед команд гравців 1996 року народження, і стали бронзовими призерами. Поза сумнівом, цей досвід стане гравцям у нагоді, адже чим більше проведено матчів на міжнародному рівні, тим впевненіше себе почувають гравці, особливо, коли доводиться стикатися з будь-якими труднощами під час змагань.

Збірна України U16 уже зіграла на двох Міжнародних турнірах – у Білорусі та Туреччині, крім того, ви провели збір на початку травня. Фінальний етап підготовки триватиме два місці, під час яких у вас заплановано три товариські матчі в Києві, а також виїзди до Франції та Литви. Розкажіть, будь ласка, детальніше про план підготовки до чемпіонату Європи.

Наразі остаточно не вирішено, з ким ми зіграємо в Києві, розглядаємо декілька пропозицій. В Литві ми проведемо спаринги з тамтешньою збірною U16. У Франції гратимемо з командами Греції, Хорватії та Франції.

Збірна Хорватії – один з ваших суперників по групі на чемпіонаті Європи, тож, гра з хорватами, певно, буде особливо принциповою?

Двоє гравців з нинішнього складу хорватської збірної виступали на торішньому чемпіонаті Європи, тож я їх пам’ятаю. А ось оновлену збірну Хорватії я ще не бачив, тому буде цікаво на неї подивитися. Команди Греції та Франції я бачив, скажу, що вони мають дуже сильні склади. Греки – переможці, а французи – бронзові призери Міжнародного турніру в Туреччині, який називають малим чемпіонатом світу. Звісно, в матчі з хорватами матимуть місце певні хитрощі, будуть нюанси, які ми не захочемо показувати. Однак особливого сенсу щось приховувати нині, в епоху високих технологій,немає, скаутинг працює, побачити відео ігор будь-якої команди – не проблема. Тож ми аналізуватимемо їхню гру, так само, як вони нашу.

З решти наших суперників на чемпіонаті Європи знайомою Вам є збірна Латвії. Українська команда грала з латвійськими однолітками на торішньому чемпіонаті Європи.

Так, але з того складу лишився один гравець. Утім, команда Латвії, так само і наша, виступала на турнірі в Туреччині, тож я маю записи всіх їхніх матчів. Ще один суперник по групі наразі нам менше відомий – це збірна Італії – знаю, що в команді є гравець зі зростом 210 см, а також те, що лідер італійців потрапив до десятки найкращих молодих гравців Європи. Тож, як бачите, суперники в нас дуже сильні, перед нами нелегке завдання, однак цілком здійснене.

http://ukrbasket.net