Олександр Рябчук: Хімік підготував пару сюрпризів Будівельнику

Капітан Хіміка Олександр Рябчук через травму не зможе допомогти своїм партнерам у матчі з Будівельником 20-го грудня у Києві. Рябчук розповів, як це – дивитися на гру з трибун і чому Хімік цілком може розраховувати на успіх у боротьбі з киянами.
- Команда проаналізувала домашню поразку від Будівельника у листопаді (58:62 – ред.). Ми провели роботу над помилками, був час попрацювати, добре підготуватися до цієї гри. Команда підготувала пару сюрпризів, які, сподіваюся, здивують Будівельник. Так звані домашні заготовки. 
 
- Київ засипало снігом, справжня зимова погода. Чи не займе дорога від Южного до столиці більше часу, ніж зазвичай?
- На погодні умови Хімік впливу немає (посміхається – ред.). Сподіваюся, усе буде добре. Але, звісно,  є різниця – провести в дорозі шість годин чи вдвічі більше.
- Сам не поїдеш до Києва підтримати команду?
- Мені 5 грудня зробили операцію на коліні, кісту видалили, меніск. Коли робили операцію, виявили, що хрящ під коліном розсипався. Проблеми відчував з вересня. У листопаді, коли перебував на зборах, зробили знімок, але усю проблему показав тільки повторний знімок, який зробив вдома. Отже, 5 грудня у Києві мене прооперували. У спортивному центрі біля НУФВСУ. Операцію зробили успішно, ходити розпочав, але вердикт лікарів – три місяці спокою. Я ходжу на тренування, перебуваю разом з командою, але тільки вдома.
 
- Відтак, оцінюватимеш дії хлопців з позиції вболівальника?
- Домашні ігри я дивлюся разом з хлопцями, а на виїзд вирушають ті, хто гратимуть. Відтак, підтримуватиму морально.
 
- Коли спостерігаєш за перебігом подій з трибун, більше хвилюєшся, ніж коли б ти був на паркеті?
- На майданчику нема часу давати волю емоціям. А коли ти сидиш і вболіваєш, співпереживаєш більше. Чи то закинули, прийняли вірне рішення чи навпаки – більше хвилювання.
- Наскільки Будівельник є зараз для вас небезпечним суперником?
- Будівельник – чи не найдосвіченіша команда Суперліги. Перший з небезпечних – Дугат, якого треба зупинити, не дати йому здійснити швидкі прориви. Він – лідер команди, у вирішальні моменти може вирішити долю матчу, коли перевага коливається у той чи інший бік. Це і в матчі з нами добре було помітно, і з тими самими Черкасами. Інші гравці у них теж дуже сильні – і Артур (Дроздов, капітан Будівельника – ред.), і Отверченко, Анісімов. Мають колосальний досвід за плечима. Думаю, гра має бути дуже цікавою і усім сподобається. Ми у свою чергу теж не будемо відступати, битимемося до кінця, доводитимемо, що ми найкращі. 
- Є у Хіміка додаткова мотивація добре зіграти у Палаці спорту?
- Коли глядачів на трибунах багато, завжди грати цікавіше. До того ж у гостях з Будівельником – гадаю, додаткових слів для налаштування не знадобиться. 
 
- У Хіміка нарешті пішла світла смуга – три матчі у грудні виграли. «Паротяг» Хіміка «розігнався»?
- Так, чорна смуга минула. Був важкий ігровий відрізок. Матчі у єврокубках накладалися на виступи у чемпіонаті, ігри з сильними суперниками Черкасами, Дніпром, Будівельником. Не вистачало нас на усе.
 
- Бракувало фізичних кондицій чи досвіду?
- Втома накопичувалася. Постійно у дорозі, не встигали відпочити. А зараз стало менше ігор, сили встигаємо відновлювати, і подорожей менше. Можна перевести подих, як слід підготуватися до наступної гри, розібрати команду. Бо раніше часу на це не мали – день-два, і виліт, знову у путь. А зараз є час на підготовку. І це дається взнаки.