Андрей Войналович - один из лидеров сборной U-20

В двух товарищеских матчах сборной U-20 против команд Литвы и Латвии игрок БК "Химик" Андрей Войналович набрал по 18 и 14 очков соответственно, и стал одним из самых результативных в составе сборной. О своих впечатлениях игрок рассказал в интервью официальному сайту ФБУ.
 
Гравець чоловічої збірної України U-20 Андрій Войналович розповів про свої враження від спарингів у Литві. Українська молодіжна поступилася одноліткам з Литви 76:82 (у цьому матчі Андрій став найрезультативнішим у складі гостей – 18 очок) і обіграла Латвію 71:74. Нагадаємо, збірна України веде підготовку до Чемпіонату Європи у Дивізіоні А, який відбудеться у липні у німецькому Хемніці.
 
- Команди проти нас грали не слабкі. Ми ще не повністю зіграні, нам ще доведеться багато попрацювати у цьому напрямку, усунути помилки. Не сказав би, що це був наш максимум. У найкращих кондиціях маємо бути на початку чемпіонату Європи, там вже будемо показувати результат.
 
- Який з балтійських суперників був сильнішим?
- Звісно, Литва. Бо там рівень баскетболу вищий, підготовки гравців сильніша. Але ми старалися, боролися, прагнули перемогти, але трохи втомленими були після дороги і не змогли витягнути кінцівку. Але сподіваюся, що якщо турнірна доля зведе нас на чемпіонаті Європи, перемога буде за нами.
 
- Ви вже зіграли під час підготовки два спаринги з топ-збірними Туреччиною і Литвою. Порівнював їх?
- Туреччина сповідує один стиль, вони грають через «великих». А у Литві більше акцент робиться на польових, які атакують з периметра, більш мобільна команда. Демонстрували характер з обома цими командами. Розширили свій кругозір. Тепер будемо займатися на зборах більше тактикою, приділятимемо увагу підбиранням, нові комбінації впровадимо. Будемо працювати і перевіримо наші напрацювання ще на одному підготовчому турнірі в Іспанії. 
 
- Латвію ви здолали доволі переконливо, грали на одному диханні?
- У них збірна подібна до нашої, компактний склад, невелика ротація. Усі отримували по хвилині-ді ігрового часу, змінюючи один одного. У таких турнірах кожна команда шукає свій стиль. 
 
- Які висновки зробив після ігор у Каунасі?
- Боятися нікого не варто. З кожною командою можна грати на рівних, навіть якщо вона топ рівня, і досягати свого. Якщо ти хочеш виграти, ти досягнеш мети. Головне старатися, викладатися на максимумі.
 
- У вас в підгрупі на чемпіонаті Європи гучні імена: починаєте з Іспанією, далі – Хорватія, Франція. Додаткове хвилювання відчуваєш?
- Тремтіння у колінках не відчуваю, боятися там нема кого. Вони теж звичні люди, можливо також хвилюються. Чим вища за рівнем команда, тим солодшою буде перемога. Та й мотивація проявити себе у таких поєдинках звісно є вищою.