БК "Хімік". Відкритий лист

Опинившись в складній фінансовій ситуації, вирішуючи цілий комплекс завдань із збереження структури клубу, БК «Хімік» зіткнувся ще з однією проблемою, у вирішенні якої ми просимо не залишитися осторонь баскетбольну громадськість, президентів клубів, Федерацію баскетболу України.

У зв'язку з фінансовими проблемами основного спонсора клубу - Одеського припортового заводу в сезоні 2018/2019р. неоднаразово виникало питання про участь в планових іграх команд «Хіміка». Неоціненну допомогу надала нам Федерація баскетболу України, в результаті чого команди Суперліги, вищої ліги не пропустили заплановані ігри і продовжують демонструвати професійний рівень гри, самовідднності гравців, високий результат наших команд. Нам відомо, наскільки така підтримка важлива, адже за всі роки свого існування баскетбольний клуб «Хімік» неодноразово надавав допомогу командам, які опинилися в скрутному становищі, національної федерації, національній збірній України. І сьогодні ми щиро вдячні ФБУ і особисто Президенту Федерації Михайлу Бродському за готовність допомогти нам подолати цю кризу.

У той же час кілька клубів через своїх агентів, використовуючи складне становище «Хіміка», зухвало втручаються в роботу клубу, активно ведуть переговори з гравцями, через агентів намагаються впливати на батьків і гравців юнацьких команд. Особливо хочу відзначити таку нездорову активність Кам'янського клубу, що є суттєвим порушенням норм чесного ділового партнерства, справедливості і поваги до суперників, прописаних в Регламенті чемпіонату України з баскетболу та обов'язкових для всіх учасників чемпіонату.

БК «Хімік» завжди вітав збільшення кількості команд і підвищення конкуренції в чемпіонаті Суперліги, Вищої ліги, юнацької ліги, і ми переконані, що це призводить до підвищення рівня баскетболу в нашій країні в цілому. Але при цьому ми вважаємо, що своє майбутнє необхідно будувати цивілізованим шляхом, створюючи власну модель клубу, формуючи місцеві традиції, особливо коли мова йде про такий багатий баскетбольними талантами регіон, як Дніпропетровщина. Ми готові надавати молодим баскетбольним структурам консультативну допомогу, ділитися досвідом, підтримувати, але наполягаємо на тому, що формування нових команд повинно відбуватися не за рахунок розвалу інших клубів, в тому числі і БК «Хімік», які створювалися багаторічною працею колективу професіоналів.

Завдяки активній роботі та залученню цілого ряду спонсорів БК «Хімік» на сьогоднішній момент вже винайшов можливість погасити заборгованість перед своїми гравцями і тренерами. Ми звикли боротися і перемагати на баскетбольних майданчиках, і будемо робити це у всіх інших сферах для того, щоб клуб «Хімік» продовжував свою славетну історію перемог і досягнень у професійному, молодіжному та юнацькому спорті.

16.01.19г., м.Южне, БК «Хімік»

Директор БК «Хімік» Василь Карпенко

Головний тренер БК «Хімік» Віталій Степановський

Асистент головного тренера БК «Хімік» Олег Гончаров

Тренер команди вищої ліги «Хімік-2» Олександр Пащенко

Асистент тренера «Хімік-2» Володимир Румянцев

Тренер команди «Хімік-2002» Володимир Понько

Тренер команди «Хімік-2003» Сергій Пінчук

Тренер команди «Хімік-2008» Юрій Вакарчук