Вадим Козак: "Сильні суперники додатково мотивують"

Share/Save/Bookmark

Вадим Козак демонструє якісну гру від початку сезону – він проводить на майданчику близько 19 хвилин, на рахунку гравця в середньому 6,9 очок та 2 підбирання  за сім ігор чемпіонату. Приємно відзначити, що Вадим від перших кроків в баскетболі пройшов по всіх сходинках піраміди баскетбольного клубу Хімік.

Його тренерами були Володимир Понько, Віталій Кузнєцов, Сергій Пінчук, Олександр Пащенко та зараз – Віталій Степановський. З вихованцем клубу ми поспілкувались напередодні домашнього туру, якій проходитиме 22-24 жовтня. Про старт сезону, підготовку до ігор, взаємини в команді, про роботу та відпочинок – читайте в нашому інтерв’ю.

- Вадиме, перше питання до тебе - як ти оцінюєш старт сезону, що на твій погляд іде вдало, а що хотілося б поліпшити? 

- Можу сказати, що в цілому стартом сезону ми задоволені, але дуже сильно засмутилися через результат матчу з Будівельником, тому що втратили свою гру, не влучили вільні кидки. Повністю наша гра була, повинні були вигравати. І так само провалилися з Харковом. А так, решта ігор пройшла  досить впевнено - за правилами, все як тренер вчить, стабільно граємо.

- Скажи, чи допомагає досягти стабільної гри хороша атмосфера в команді? 

- У нас дуже дружний колектив, хороша атмосфера в команді. Коли приходять нові гравці, перше, що тренер завжди говорить - це те, що в команді повинна бути хороша атмосфера, дружелюбність, підтримка. Я знаю, що не скрізь це так, а в команді це, напевно, найважливіше. Я думаю це один з наших козирів, я в будь-якій ситуації можу розраховувати на кожного гравця нашої команди.

- Вадим, у вас був дуже складний виїзд: Харків, Дніпро - всі команди зі своїм характером, своїми сильними сторонами. Після невдалої гри в Харкові, що допомогло вам зібратися і настільки налаштуватися на гру з Дніпром, знайти в собі цю впевненість і силу, щоб перемогти на майданчику такого складного суперника?

- Якщо сказати щось по Харкову, то до сих пір ми не можемо зрозуміти, і всі хлопці навіть не назвуть причину, чому так зіграли. Незрозуміло для нас, - напевно, день був поганий для всіх, що нічого не вийшло в другій половині гри. А з Дніпром ми завжди виходимо екста-мотивовані, і тренер дуже сильно нас налаштував на цю гру - ми знали, що перед нами сильний суперник, і у Дніпра завжди приємно вигравати, тим більше у них вдома. Нам в роздягальні тренер сказав, що на своєму майданчику Дніпро пару ігор всього програвав, і для нас це було додатковим викликом   - виграти у принципового суперника, ще й на виїзді. Дуже приємно було, дуже багато емоцій від цієї перемоги.

- Зараз ми в очікуванні домашніх ігор, на жаль, вони пройдуть поки без уболівальників, можливо з вакцинацією персоналу спорткомплексу ця ситуація зміниться, але поки так, і всі з цікавістю будуть стежити в трансляціях за ходом подій в матчах із Запоріжжям та Прометеєм. Що на твій погляд буде найважливішим в цих іграх?

- Найважливіше - те, що ми граємо вдома, це наш домашній майданчик, і немає різниці, з ким ми граємо, ми маємо вдома вигравати. З приводу суперників можу сказати, що у нас дуже цікавий чемпіонат, всі команди рівні, всі можуть обіграти один одного; деякі, звичайно, можуть здивувати бюджетами - але як то кажуть, не гроші грають в баскетбол. Ми будемо боротися, будемо викладатися на майданчику в кожній грі, немає різниці, з ким ми граємо. Що можу сказати про Запоріжжя - команда дуже сильна, молода, зараз вони виграли Київ-Баскет; вже готуємося до зустрічи з Запоріжжям, розбираємо. Дуже цікаво буде зіграти і з Прометеєм, - дуже хороший підбір гравців в команді, але я думаю, як і з Дніпром, це буде нас тільки сильніше мотивувати - показати все найкраще, на що ми здатні.

- Всі матчі будуть дуже напруженими, як, власне і всі попередні. Скажи, як ти відновлюєшся, що допомагає відновитися фізично і емоційно?

- Мені здається, що для професійного баскетболіста все життя пов'язане з баскетболом. Ну, іноді можу в плей-стейшен пограти у вільний день. В останній вихідний ми на риболовлю ходили з Євгеном Сорочаном і Сашком Антиповим.

- І як?

- Ми не рибалки, але цікаво було.

- Піймали щось?

- Ні.

- Напевно, ваш улов ще попереду. Багато южненців виставляли фотографії в соцмережах - зараз у нас тут камбалу ловлять.

- Так ми тому і пішли! - бачили фотки, і зібралися за камбалою, на те місце, де  у багатьох був гарний улов. Наживку підготували, закинули вудки. Але нічого не зловили. Проте, було весело, ми ж і не рибалки, це як нові враження для нас.

- Згодна, дієвий спосіб переключити увагу, отримати нові враження і відновитися до наступних ігор. Хотілося б від тебе кілька слів почути на адресу наших фанів - всі будуть дивитися матчі і вболівати за вас.

- Хочу сказати слова подяки за ту підтримку, яка у нас є і офлайн, і онлайн. Ми відчуваємо цю підтримку, це дуже приємно - і коли приходять вболівати в зал, і коли викладають пости і сторіс, вірять в нас і підтримують, навіть коли ми програємо. Також і атмосфера в нашому залі, яка завдяки нашим уболівальникам завжди дуже надихає і заводить команду. Ми завжди граємо для наших фанів, сподіваємось на вашу підтримку і зараз!