Віталій Степановський: усі команди сильні, але у Хіміка є досвід

Share/Save/Bookmark

Результати жеребкування Ліги Чемпіонів офіційному сайту ФБУ прокоментував головний тренер "Хіміка" Віталій Степановський.

Віталій Степановський: усі команди сильні, але у Хіміка є досвід

- Можу сказати, що усі команди сильні, багато хто з досвідом виступів у Євролізі. Нам залишається тільки одне – тренуватися, готуватися і намагатися зробити усе необхідне для того, щоб показати гарний результат.

- Ми бачимо, що у групі присутні представники Росії, Туреччини, Італії, Ізраїлю, Франції. В усіх цих країнах баскетбол розвинений. Як їх обігрувати? Якістю складу?
- Безумовно, нам потрібно буде підсилися. Ми ведемо пошук гравців, були в Америці, там переглядали. Зараз генеральний менеджер команди веде перемовини. Зарано називати конкретні прізвища, але селекційна робота ведеться. За результатами жеребкування її скорегуємо. А щодо суперників? Вони ще не закінчили комплектацію. Якщо навіть навести приклад тієї самої "Каршияки", то в цій командіна даний момент офіційно вісім гравців. Тому усі зараз формують склади, готуються до зборів. Багато гравців команд, представлених у Лізі Чемпіонів, грають за національні збірні. Тому треба почекати, коли суперники укомплектуються.

- Потім вже будете їх вивчати.
- Так. Почнуться товариські турніри, збори. У Європі яка практика? Вони пізніше починають підготовку, десь за шість тижнів до початку чемпіонатів. Тобто вийдуть на певний ігровий рівень ближче до вересня. Гратимуть турніри, тоді вже можна буде аналізувати, і по першим іграм регулярного чемпіонату – дивитися відео, робити скаутінг і готуватися.

- Коли ви стартуєте у Лізі чемпіонів?
- У жовтні. З жовтня по лютий відбуватиметься регулярний чемпіонат. Перші чотири команди з групи проходять далі, п’яте і шосте місця опустяться до Кубку Європи ФІБА, і сьоме-восьме місця припиняють боротьбу, вилітають.

- У будь-якому разі Ліга чемпіонів – новий виклик для Хіміка?
- Звичайно. Це дуже серйозний рівень. Його можна порівняти з рівнем Єврокубка, коли ми грали і зі "Страсбургом", і з "Паоком" (Єврокубок УЛЄБ сезону 2013/2014 рр.). До слова сказати, тоді "Страсбург" опустився до нашої групи з Євроліги, і ми їх обіграли і вдома, і на виїзді.

- Досвід боротьби з такими командами маєте, залишається ним скористатися.
- Зараз найголовніше провести селекцію і починати тренуватися. Першого серпня у команди відбудеться медобстеження і потім розпочнемо збори. Три гравця Хіміка зараз у збірній України (Конєв, Рябчук, Петров – ред.), будемо бачити коли вони до нас приєднаються. Це залежатиме, чи увійдуть ці хлопці до остаточного складу збірної на кваліфікаційні матчі Євробаскета.

- Які плани "Хіміка" на передсезонну підготовку?
- Ми починаємо у Южному, а потім, як завжди, поїдемо на товариські турніри. Перші ігри, за традицією, зіграємо у Литві на початку вересня.

fbu.ua