Ілля Сидоров: могли виступити "гідно", а вийшло "нормально"

Share/Save/Bookmark

Капітан чоловічої молодіжної збірної України U-20 Ілля Сидоров підсумував виступ своєї команди на чемпіонаті Європи у Гельсінкі.

- Виступ на чемпіонаті Європи можна охарактеризувати словом "нормально". Якби пройшли німців (в ? фіналу – ред.), тоді більш доречно було б вжити епітет "гідно". А їх можна було обіграти і пробитися до топ-четвірки. Після гри з німцями руки вже опустилися. Дуже складно було знайти мотивацію на дві гри, що залишилося зіграти за розподіл місць.

- Про твою гру на чемпіонаті Європи було чути чимало позитивних відгуків.
- Я просто робив свою справу, робив усе, що від мене залежало, намагався якомога точніше втілювати на паркеті тренерський задум, щоб результат на табло після фінальної сирени був на нашу користь.

- А чого забракло у матчі з німцями (українці поступилися 52:64 – ред.), бо ж ви билися щонайменше на рівних?
- Мені здається, чинник везіння-невезіння також має місце у грі. Припустилися помилок, яких не можна було припускатися у таких матчах. А німці цим скористалися і забили нам парочку ключових триочкових.

- Сам ставив персонально перед собою завдання на Чемпіонат Європи "засвітитися", щоб відкрилися кар’єрні перспективи?
- Ні. Я і перед чемпіонатом Європи говорив – для мене на цьому турнірі команда – понад усе. Я їду лише з метою допомогти команді вигравати, не дивлячись на особисту статистику.

- За великим рахунком, минулого сезону ти добре проявив себе у "Хіміку", грав у Суперлізі, став чемпіоном України. Тому виходив на кожний матч у Гельсінкі, як кажуть, з холодним серцем, мандражу не відчував?
- Так. Після сезону у "Хіміку" набрався досвіду, цього року на Чемпіонаті Європи вже було набагато простіше і легше грати.

- Хлопці сильно засмутилися, що не виграли дві гри після поразки від німців у чвертьфіналі?
- Так, звичайно. П’яте місце – набагато краще, ніж восьме. Але це баскетбол. Так вийшло.

- Чемпіонат Європи  відійшов в історію, яка у тебе наступна мета? Тобі ж тільки 19 – попереду ціле життя у баскетболі.
- Цілі найвищі. Наприклад з "Хіміком" у цьому сезоні ми граємо у Лізі Чемпіонів. Це новий турнір, нові виклики для команди, а відтак і для мене. Там треба проявити себе з найкращого боку. У нас є усі шанси вийти з групи і боротися далі у плей-оф.

- Суперників вивчав по групі (сусідами "Хіміка" по групі В виявилися "Каршияка" (Туреччина), "Венеція" (Італія), "Автодор" (Росія), "Маккабі" (Ізраїль), "Ле Ман" (Франція) - ред.)?
- Так, але склад ще комплектується (дві команди мають зайти до групи В за підсумком виступів у кваліфікації – ред.). І Хіміка, як команди, також.

fbu.ua